Reklama
 
Blog | Milan Kovár

A kdybychom se víckrát neviděli

To je samozřejmě parafráze známého Nezvalova Sbohem a šáteček.

Ten úryvek v originále ve skutečnosti zní mírně odlišně: „… a kdybychom se víckrát nesetkali…“, jenže to je příliš definitivní. A víme: nikdo nikdy nic nemá míti za definitivní. Proto jsem si Nezvala upravil, řka:

A kdybychom se víckrát neviděli – tak se osaháme u očního!

No řekněte sami: není to tak přece jenom lepší?

—o—

U klasiků ještě zůstaňme a pusťme si jednu moc pěknou píseň – tuhle, tu fakt můžu: mě to tady nebaví, pro mě je tu vzduch nezdravý, já takové podnebí nemám zapotřebí. – A navíc je to pravda, takže jaképak copak.

Kdo mě čte, ví, že občas přinesu nějakou tu dobrou zprávu; ani dnes to není jinak. Řeknu vám, kde je ten vzduch pro mě o něco zdravější. – Jaké jsou tam výhody? Všechny, jaké si blogger mé kategorie může přát.

Tak za prvé: jsou tam čtenáři, kteří čtou články a navštěvují diskuse; to je něco, o čem se vám tady na Respekt-blogu ani nezdá. Mimochodem, všimli jste si? Už nepíšu – nám, už jste vy a . Odrodil jsem se a ani mi to dlouho netrvalo. Jsem zmije? Nejsem zmije? Ptám se podobně, jako paní Tatrmužová v Hostinci u Kamenného stolu. Pro ty, kdo neznají českou klasiku: paní Tatrmužová je taková česká, ale opravdu hodně česká Mrs. Robinson. God bless you please, Mrs. Robinson!

Za druhé: interní editor a celá administrátorská sekce jsou téměř na chlup stejné, jako byly na Respektu, než je smetla inovační smršť. Takže pohoda, pohodička.

Za třetí: v diskusích nelze mazat diskusní příspěvky, ale kdo to kdy reálně využije? Vy na Respektu mazat můžete, ale nemáte koho; já na nové adrese mazat nemohu, ale ani o to nestojím. Samozřejmě, tam je to podobné, jako kdysi zde: v diskusích otravují i magoři a anonymní pytlíci; a teď pozor, přijde můj coming out – já jsem nakonec rád, že tam jsou. Je to daň za svobodnou a (téměř) neregulovanou diskusi – a je to jedna z mála daní, je-li vůbec jaká další, kterou platím ochotně a rád.

Nevýhody? Ale jo, jsou: tak, jak tady je to Bakalovo, tam je to Babišovo. Oligarcha jako oligarcha, jinak asi nic.

Vím: že já se na letní byt stěhuju jinam, není nic světoborného. Žíly si kvůli tomu, prosím vás, netrhejte. Ale kdyby někoho napadlo, že bude číst, co já píšu, a že si se mnou o tom může bez obezliček kdykoli popovídat – ano, čtete správně: bez obezliček a kdykoli, najde mne tady:

http://kovar.bigbloger.lidovky.cz/

Pěkné jaro vám všem přeji. A kdybychom se víckrát neviděli – však víme.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama