Reklama
 
Blog | Milan Kovár

Doplněno: Velevážené publikum, to je konec

věčného a otravného proklikávání diskusemi na poslední příspěvky! Najeďte si myší na tyhle šipky »»», klikněte - a potom se vraťte na článek a přečtěte si, jak na to.

K níže uvednému postupu mne inspiroval odkaz na konec diskuse u Diskusního fóra. Vlastně to ani nestojí za řeč.

Není to nic světoborného, má to ale několik výhod:

 1. Metoda je bloggerům k dispozici okamžitě
 2. Máme nad ní (téměř) plnou kontrolu
 3. Zvládne ji každý, kdo umí do příspěvku vložit hypertextový odkaz (takže všichni)

Co má výhody, nutně má i nevýhody – takový je světa běh:

Reklama
 1. Není to automaticky a tudíž je to trošku pracné
 2. Administrátor blogu, který zrovna pracuje v režimu Statistika, metodu nemůže využít
 3. …a jistě se najdou další.

Jak na to:

Nejdříve řeknu, že odkaz na konec diskuse může být připojen samozřejmě k čemukoli (a kdekoli a nikoli jediný), nemusí to být jen ty moje šipky. Moje volba padla na šipky z toho důvodu, že odkaz, umístěný v perexu, je viditelný i po otevření celého článku. Perex bývá nedílnou částí textu a slovní Odkaz na poslední stranu diskuse by mohl působit rušivě (např. v poezii). Šipky sice ruší taky, ale méně.

 1. Do místa odkazu umístíme příslušný symbol (šipky, slovo, …)
 2. V editoru k onomu symbolu připojíme hypertextový odkaz na hodně vzdálenou stránku v diskusi  takto: http://vasejmeno.blog.respekt.cz/clanok_disk.asp?cl=cisloclanku&st=300
 3. Pokud se nám nechce odkaz psát, můžeme ho zkopírovat z příkazového řádku prohlížeče a pouze upravit.
 4. Povšimněme si kolonky Název v dialogovém panelu, jehož pomocí odkaz zadáváme. Do  tohoto políčka vepíšeme text, který se zobrazí jako vysvětlivka po najetí myší na odkaz.
 5. Potvrdíme zadané hodnoty tlačítkem Vložit
 6. Uložíme článek a vše by mělo fungovat.
 7. Náhradní varianta tvorby odkazu pro extrémní lenochy: počkáme, až bude mít diskuse víc, než jednu stranu, skočíme na konec, zkopírujeme odkaz a přepíšeme číslo strany. Skoky na konec diskuse vložíme dodatečně.

 

Za vyšší čtenosti a světlé zítřky!

–o–

Doplněno 23.3.2009:

Jakmile je článek přečten, přichází ke slovu diskuse; a je li téma řádně kontroverzní, stane se diskuse arénou, kde teče krev padouchů i nevinných, kde se pouhým odesláním příspěvku do diskuse vyhlazují celé národy – ba i státy tak lze virtuálně anihilovat z mapy světa. Černé lze mít za bílé a dobré za špatné a naopak, mnozí neodoláme příležitosti blýsknout se šarmem, přehledem, držením jediné pravdy a možnosti označit své oponenty tu za nácky, tu za bolševiky, stát za svými slovy a pokaždé za jinými.

Místem, kde žhne atomový oheň, je vždy konec diskuse, ale výše popsanou metodu již nelze využít.

Autor článku, který jmenované dění předjímá, může gladiátorům diskuse usnandnit jejich všeboj tím, že sám napíše první příspěvek a vloží do něj odkaz na poslední stranu diskuse ve tvaru, jak je uvedeno výše.

A opět: aby nebylo nutno odkaz nově tvořit, lze zkopírovat z příkazového řádku skok na konec diskuse jiného svého článku s tím, že vyměníme jeho číslo.

Poznamenejme, že vzhledem k tomu, že diskuse pod článkem, není-li zablokována, je přístupná všem, může to za autora článku učinit i kdokoli jiný, nejlépe ovšem s jeho souhlasem.

Příklad:

Předpokládejme, že jsem dostal onen nápad již před napsáním tohoto článku (Velevážené publikum, to je konec), který má číslo 75641. Abych nemusel ručně tvořit odkaz na konec diskuse, vezmu odkaz na konec diskuse jiného, staršího článku, např.

http://kovar.blog.respekt.cz/clanok_disk.asp?cl=74802&st=299

a vyměním jen číslo článku:

http://kovar.blog.respekt.cz/clanok_disk.asp?cl=75641&st=299

a ten pak zkopíruji do zamýšleného prvního příspěvku. Diskutující gladiátor po vložení své reakce zvolí "Zpět", což jej přivede na začátek diskuse – a tam již čeká připravený teleport v podobě onoho odkazu, aby jej přenesl v prostoru a čase zpět do místa bitvy dřív, než vychladne hlava.

POZOR!!!

Užívejme obezřetně: pokud vložíme odkaz chybně, nemáme již možnost chybu napravit!

 

Do boje za vyšší čtenosti a světlé zítřky: hajime!!!

hajime [hadžime] = jap. "Začněte!" – povel k zahájení volného boje, užíváno např. ve sportovním karate

–o–

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama