Reklama
 
Blog | Milan Kovár

Hexagram 33

Samozřejmě jsem si nezvykl. Čekal to snad někdo? - na horší se zvyká těžko.

 

 

Vlastně o to ani nejde.

Především jde o to, že do slunovratu zbývá jen pár hodin.

–o–

Reklama

Bylo dosaženo pokroku, to je mimo jakoukoli pochybnost. Interní editor je lepší než dřív. Externí reklamy jsou bohaté, jako nikdy před tím; proč se vlastně nezobrazují i v administraci blogů? Není to škoda?

Množí se texty, ve kterých kromě chyb a odkazů na autorská práva není nic, co by stálo za zmínku. Přibývá autorů, kteří přetékají pýchou na ten prostý fakt, že nezvládají mateřský jazyk; a byla kdysi doba, kdy se lidé za totéž styděli a hleděli to napravovat.

Píšou o korupci? – Pišme o korupci! Píšou o ztracených dětech? – Pišme o ztracených dětech!

Píšou jinde o volbách, o terorismu, o islámu a přistěhovalcích, o maturitách, o planetě opic? – Pišme ještě více o volbách, o terorismu, o islámu a přistěhovalcích a o maturitách!

O planetě opic psát netřeba. Ta je přítomna implicitně; tak vypadá RB mýma očima dnes.

–o–

Přestěhovat střediskovou vesničku, kterou RB kdysi byl, do průmyslové zóny ihned.cz a naředit ji trochu kvasem zdejšího velkoměsta nebyl z mého pohledu šťastný počin. Atmosféra vyvanula, světlo vyhaslo; kdo psával často, píše ojediněle a kdo psal zřídka, fakticky se odmlčel. Nebyla možnost jiné proměny? Nevím.

Kniha proměn mimo jiné praví, že v situaci, kdy temnota nezadržitelně nabývá vrchu, je neúčelné plýtvat silami a odporovat nevyhnutelnému. Naopak účelné je stáhnout se do ústraní a šetřit síly na lepší časy, které dříve či později zase přijdou. – Tak nějak to říká hexagram 33, Ústup.

A co já s tím? Vracet se stále na místo, kde nelze nalézt, co tu bylo dřív, je svého druhu obsese a měl bych se jí zbavit; před slunovratem je k tomu vhodná chvíle.

Chci, aby můj blog mlčel.

–o–

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama