Reklama
 
Blog | Milan Kovár

Omyl Jana Macháčka a jiný hmyz

Jan Macháček píše ve svém auditu toto:

Lidé, kteří jsou usvědčení lháři, nemohou řídit stát. Jak jim pak může někdo věřit, když něco dojednají, když budou oznamovat nějakou smlouvu v politice apod.? Samozřejmě že byl volební výsledek ČSSD pod Sobotkou slabý, ale souvisí to do značné míry s tím, že ho „schůzkaři“ chtěli odvolat už před volbami. A samozřejmě, že usvědčení lhářů Sobotkovi v tuto chvíli pomáhá. Ale kdo za to může? Přece ti, co lžou!

To bychom to dopracovali, pane Macháčku. – Aby to nebylo tak těžké k pochopení, pomozme si příkladem ze života.

Představte si, že jste majitelem sběrných surovin, někdo Vám opakovaně vykrádá provozovnu a Vy, majitel, Pomoci a ochrany ne a ne se dočkat. Jediné, čeho jste se zatím dočkal, je to, že si k Vám někdo opakovaně chodí s příslovečným džbánem pro vodu, to jest s přívěsným vozíkem pro železo.

Reklama

Železo je cca osmkrát těžší než voda; není divu, že se jednoho dne ucho utrhne. Spolu s uchem džbánu ovšem rupnou i Vaše nervy, i uchopíte brokovnici a vystřelíte po zlodějích. – A nastojte: Pomoc a ochrana je tu, stačilo vystřelit z pušky! Jenže jako z udělání nechrání Vás, ale zloděje, jemuž jste brokovnicí vystřelil oko. Vy jistě tušíte, kam mířím, tedy jen pro ty méně chápavé: budete-li argumentovat, že si to zloděj zavinil sám, protože kdyby nekradl, Vy byste neměl důvod střílet… marně. Stejně Vás zavřou. Stejně tak Vás zavřou, když na Vašem (oploceném) staveništi zloděj spadne do vápenné jámy a zláme si hnáty: on totiž chtěl jenom krást, ale Vy jste byl povinen jámu řádně zabezpečit!

–o–

A teď by mě zajímalo, podle jaké logiky obhájíte závěrečné tvrzení svého inkriminovaného odstavce…


Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama