Reklama
 
Blog | Milan Kovár

Tajný deník čínského cestovatele: dvorana slávy a příslib vyzrazení

Malá rekapitulace neuškodí. V Číně jsem se nudil a z nedostatku jiné zábavy jsem tam psal blogy a vymýšlel ptákoviny.

Jednou z těch ptákovin byl nápad otestovat hravost čtenářů pomocí pátrání po šifře, která, použita vhodným způsobem na vhodném místě, zpřístupní ostatní články, tajuplně zašifrované.

Samozřejmě, jak je mi vlastní, pochyboval jsem o sobě; pochyboval jsem velmi: nevymyslel jsem úplnou blbost?

Naštěstí mám mezi čtenáři natolik zvídavé a hravé jedince, že spolu s nimi – a rovněž se svým sebeuspokojením – můžeme nyní poctivě a sebekriticky přiznat: úplně úplná blbost to nebyla.

Reklama

V prvním pořadí se ke zcela samostatnému prolomení šifry přihlásili dva čtenáři:

  1. Martin Rosocha
  2. Ondřej Bouda

Po nějaké době jsem se ustrnul (rozuměj: změknul) a došel k závěru, že více čtenářů již šifru neprolomí (rozuměj: více čtenářů již nepřilákám) a naznačil jsem, napověděl, ne však příliš.

Ve druhém pořadí se k odhalení tajemství deníku, tentokrát s mojí drobnou dopomocí, přihlásila tato šestice čtenářek a čtenářů:

  1. Dana Mentzlová
  2. nemo
  3. Harda
  4. Kateřina M.
  5. AB
  6. Ygrain

O soukromém životě luštitelů víme buď málo, nebo vůbec nic. Mohu například prozadit, že nemo znamená starořímsky nikdo, Kateřina M. miluje dubové stoly a sino-japanský čaj yogumin a Ygrain by se ráda stala matkou roku a Blog.Respektu, vehemetně to však popírá. Dana Mentzlová má jméno, které mi připomíná několik dívek, které jsem tu tajně, tu veřejně miloval; každá se však jmenovala jinak.

Další nápověda je fakticky vyzrazením šifry, protože sama šifra je velmi jednoduchá, a proto, soudím, pozbývá další nápověda smyslu. Účelnější bude doplnit články fotografickým materiálem tam, kde to lze, a postupně je zveřejnit.

A nakonec: všem úspěšným luštitelům blahopřeji a děkuji za vynaloženou námahu, korunovanou úspěchem. Teprve oni dali celé hře s tajemstvím deníku smysl.

Protože tajemství, které nikdo neodhalí, je k ničemu.

–o–

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama