Reklama
 
Blog | Milan Kovár

Ukázka demokracie nového typu: Mlčte! Mluvit budu jenom já!

Můžeme se jistě přít o to, co dělá demokracii tím, čím je. Odborné stati s radostí přenechám politologům a dalším odborníkům a řeknu, v čem jádro věci vidím já: slyšet a být slyšen. Zdá se však, že někteří si z demokratických principů vybíráme jen tu část, která se nám lépe hodí, a na ní si pak vozíme své ego: být slyšet vlastním hlasem. »»» A co hlasy jiných?

–o–

Tvrdím – a mám k tomu pádné důvody – že nelze postavit ze špatných cihel dobrý dům a z nahnilých klád zdravý srub. Pevnost řetězu je dána pevností jeho nejslabšího článku.

Proto nelze křikem "ticho!" nastolit ticho, bojem za mír instalovat mír a nedobrými způsoby prosadit dobro. Volání po demokracii a současné umlčování oponentů je pokrytectvím zrna velmi hrubého. – Můj článek je velmi osobní, jiný ani být nemůže, neboť osobně a za sebe jsem ho psal; a pravím, že toto zrno zde:

Reklama

http://tydlitatova.blog.respekt.cz/c/76728/Konec-demokracie-v-Cechach-To-neni-jen-Paroubkova-vina.html

http://tydlitatova.blog.respekt.cz/c/76761/Jsme-narod-debilu-nebo-jen-slusni-lide-mlci.html

je velmi hrubé, tak hrubé, že neprojde mým sítem tolerance, a to tím spíš, že k němu není povolena diskuse, jak se u autorky záhy stalo tradicí. Autorka nám vlastním příkladem ukazuje, že jejím měřítkem slušnosti je mlčení a/nebo výhradně souhlasné vyjádření.

Diskutujme tedy zde.

Naslouchejme i svým oponentům, žádáme-li, aby také náš hlas bylo slyšet.

–o–

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama