Reklama
 
Blog | Milan Kovár

Vyhrabáno z popela

Tak, jako Ty, psát nikdy nebudu. Ne, že bych toužil stát se v literárním projevu Tvou identickou kopií, ale chtěl bych někdy psát tak lehce a pěkně, jako Ty.

Kráčíš, lehounká a vzdušná, mílovými kroky nahoru a ztrácíš se mi na rozhraní oblohy, trávy, skal a potu, který mi stéká do očí. A zatímco já pracně tepu příběh, písmena, ladím odstavce a významy, Ty, nedostižná, ztrácíš se mi v dálce. Stejně, jako hráč zatřese pohárkem s kostkami a ledabyle na stůl vyklopí vítězný svůj hod, Ty hodíš slova jen tak na papír a vypadne Ti zázrak, který je radost číst. Nikdy nebudu psát jako Ty.

Blog je svět sám pro sebe a má zákonitosti v pořadí dějů. Nebylo mi jasné, co může přivést bloggera k rozhodnutí smazat své články, vyskočit z kola ven, pokusit se zmizet beze stopy – ale už to vím. Občas mne popadne taková chuť –  přestat dřít na tom, co jiným jde samo a bez námahy; a nejen na blogu.

Pročítám Tvůj text dokola a znovu. Tak krásné čtení, příběh, slova, děj! – až by se chtělo zvolat: „…tak tohle bych chtěl prožít!". – ano, tak má autor psát: ukrást čtenáři srdce. To všechno by bylo v pořádku, až na jednu věc: já jsem to, o čem píšeš, osobně prožil; stál jsem tam vedle Tebe a později i sám jsem o tom psal.

Reklama

Teď to vidím: píšu sračky. A co je horšího: musel jsem na to přijít sám.

Jiní odřichvosti mají aspoň kliku: Olgoj Chorchoj, kníže a démon blogu, přijde a vidlemi sprovodí ze světa ty jejich literární zdechliny, plné chyb, samolibosti a inspirační bídy, a nevybíravě, tak správně, jako dlaždič, položí jim cestu i se směrovkou ke hřbitovní zdi.

Já jsem si na to musel přijít sám.

Jsi trn, jsi dlouhý, krásný, ostrý kaktusový trn v mé literární pýše  – a nikdy nebudu psát jako Ty.

A počkám, až to dočteš, a pak možná – kdoví? – všechno smažu.

A možná nepovolím diskusi…

–o–

(Vyhrabáno z popela již dávno vychladlého)

 

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama